Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"
Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"
Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"
Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"
Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"
Пољопривредна школа "Радош Јовановић Сеља"

 

Projekat „Aktivni 3“ sprovodi Klub za osnaživanje mladih 018 (KOM 018) iz Niša u saradnji sa Kancelarijom za mlade Grada Niša, 7 srednjih škola iz Niša: Prva niška gimnazija „Stevan Sremac“, Gimnazija „Bora Stanković“, Ugostiteljsko-turistička škola Niš, Umetnička škola Niš, Muzička škola Niš, Mašinska škola Niš i Medicinska škola „Dr Milenko Hadžić“ iz Niša, Društvom Roma „Prokuplje“ iz Prokuplja i 2 srednje škole iz Prokuplja: Poljoprivredna škola „Radoš Jovanović Selja“ i Tehnička škola „15. Maj“. Set aktivnosti je osmišljen tako da jača kapacitete mladih ljudi, prvenstveno srednjoškolaca, kroz trening o volonterizmu i aktivizmu, podizanje svesti o položaju marginalizovanih mladih i kako da osmisle i sprovedu akciju koja će za cilj imati informisanje vršnjaka o važnosti volonterizma i aktivizma. Projekat dodatno povezuje mlade iz srednjih škola iz Niša i Prokuplja različitih profila. Učenici naše škole učestvovali su na treningu o volonterizmu i aktivizmu zajedno sa svojim vršnjacima iz pomenutih škola i organizacija. Osnaženi mladi, edukovani na treningu će potom zajedno sa supervizorima iskoristiti stečeno znanje i pripremiti i sprovesti akcije u svojim školama i u saradnji sa KOM 018, Društvom Roma „Prokuplje“ i KZM Niš. Projekat uključuje i razmenu dobrih praksi iz prethodnog projekta – biće predstavljene sve prethodno sprovedene akcije. Sve planirane aktivnosti biće sprovedene u Nišu i Prokuplju u periodu od 10.07.2020 – 10.12.2020. godine. Projekat „Aktivni 3“ finansira Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbija.

 

Промотивни видео

Erasmus+ Programme